Посен колач со малини: Сочно и брзо подготвено!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Идеално задоволство за постот.  Оваа вкусна торта можете да ја направите и со некое друго овошје. Уживајте!

Состојки:

  • 2 чаши брашно
  • 2 чаши гриз
  • 2 чаши шеќер
  • 1 чаша вода
  • 150 мл масло (или малку помалку од полна чаша)
  • 1 прашок за пециво
  • 2 ванили
  • 900 гр малини или овошје по ваш избор

Подготовка:

Исцедете ги малините и половина шеќер и оставете ги настрана.

- Advertisement -

Измешајте го брашното, гризот и остатокот од шеќерот со прашокот за пециво и ванилиниот шеќер, и комбинирајте се.

Поделете ја смесата на 3 еднакви делови.

Вклучете ја рерната на 180 степени. Тавата намастете ја со масло, па ставете го првиот дел од сувите состојки на дното и убаво наредете го. Додадете половина малини и наредете. Ставете ја другата половина од сувата смеса, потоа малини и повторно суви состојки.

Печете 40 минути, а потоа зголемете ја температурата на 200 степени и печете уште 20 минути.

Колачот е готов кога ќе добие светло-кафеава боја.

Извадете го од рерна, покријте го со крпа и оставете го да се излади. Посипете со шеќер во прав пред сервирање.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!