Попај салата – Здраво и вкусно!

Вреди да се проба:

Направете го ова за ручек, ако сакате да одморите од месото! Ако решивте да се „префрлите“ на лесни оброци еве еден добар рецепт за таков оброк.

Состојки:

  • 400 гр спанаќ
  • 250 гр печурки
  • 1 глава виолетов кромид
  • 2 млади кромида
  • коцки сув леб
  • Грчки јогурт 250 грама
  • 2 грста ореви
  • сол и бибер.

Подготовка:

Спанаќот добро измијте го и исцедете го. Додека спанаќот се цеди,  издинстајте ги шампињоните и кромидот (ситно исецкан).

- Advertisement -

Измешајте ги динстаните печурки со спанаќ, ситно исечен свеж кромид, грчки јогурт и зачини. Додадете сув леб и ореви и уживајте!

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!