Полнето француско лебче со фета сирење и спанаќ: Повкусно не сте пробале!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој лесен, симпатичен, кремаст полнет француски леб со спанаќ и фета е делирично богат и вкусен.

Состојки:

  • 250 мл крем сирење
  • 1/2 чаша мајонез
  • 1/2 чаша павлака
  • 1/2 лажиче црн пипер
  • 2 чаши сирење моцарела
  • 1 чаша фета сирење
  • 300 гр сецкан спанаќ
  • 200 гр исецкан кулен
  • 2 парчиња француски леб или 4 багети

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени Ц. Ставете спанаќ во сад и оставете го настрана.
Исечете го горниот дел од лебот хоризонтално и извадете го внатрешниот дел правејќи вдлабнатина во него. Зачувајте ја внатрешноста за друга употреба.

Во сад за мешање додадете крем сирење, мајонез, павлака и црн пипер. Измешајте се убаво и додадете 1 чаша моцарела и фета сирење и измешајте. Следно додадете спанаќ и кулен. Мешајте да се соедини. Едната чаша моцарела оставете ја за покасно.

- Advertisement -

Распределете го полнењето во багетите кои ги спремавте за јадењето и одозгора посипете со моцарелата која ја оставивте на страна. Печете 20-24 минути додека горниот дел не стане златен и не се подигне. Оставете малку да се излади пред да го исечете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!