Полнети СОЛЕНИ ПАЛАЧИНКИ какви што не сте пробале

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Колку пати ви се случило да почнете да правите палачинки, а домашните не можат да дочекаат да бидат готови и ве напаѓаат во кујната на секоја минутка?

Затоа подготвивме еден интересен рецепт за полнети палачинки.

Состојки:

  • 240 гр. брашно
  • 500 мл. вода
  • 4 јајца
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/4 лажичка шеќер
  • 60-80 мл. масло за готвење
  • 450 гр. урда (за фил)
  • 2 жолчки (за фил)
  • малку сол (за фил)

Начин на подготовка:

Во подлабок сад, со помош на миксер, изматете ги јајцата, шеќерот, солта и брашното. Во смесата додадете ги млекото и маслото и уште еднаш убаво промешајте. Оставете да отстои околу 15 минути.

- Advertisement -

Во тефлонско тавче пржете ги палачинките, помалку од вообичаено, да останат бели. Ако тавчето ви е лепливо премачкајте го со малку масло.

Испржените палачинки оставете ги да се оладат. Во меѓувреме, подгответе го филот.

За подготовка на филот, во одделен сад добро измешајте ја урдата (или може да користите сирење) заедно со 2 жолчки и зачинете по вкус.

Филувајте ги палачинките. Ставете околу 2 лажици од филот врз испржената палачинка. Преклопете го едниот крај, а потоа свиткајте ги и страничните делови.

Ролувајте ја палачинката така да добиете затворена полнета палачинка.

Во истата тава за пржење, на малку загреано масло, испржете ги палачинките (од двете страни) се додека не добијат златно-кафена боја.

Ставете ги врз кујнска хартија за да се исцеди вишокот маснотија и сервирајте ги.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!