Полнета полжав погача – неодоливо мека и вкусна!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Основниот рецепт за тестото на оваа погача e направено според рецептот за цвет-погача. Погледнете го рецептот подолу…

Состојки:

  • 300 мл млеко
  • 1 лажичка шеќер
  • 40 гр свеж квасец
  • 50 мл масло
  • 2 јајца
  • 1 лажица јаболков оцет
  • 1 и лажичка сол
  • 650 гр брашно Т-400
  • 200 гр топено сирење за мачкање
  • сусам

Подготовка:

Во сад истурете топло млеко, додадете квасец, шеќер и лажичка брашно. Оставете 10 минути за да се активира квасецот.

- Advertisement -

Потоа во подлабок сад ставете брашно, масло, 2 белки, една жолчка, оцет. Додадете го активираниот квасец и замесете го тестото. Оставете да одмори 30 минути.

Поделете го тестото на 6 дела. Истегнете го секое парче во триаголна форма. Ставете го топеното сирење, преклопете ги краевите и замотајте во ролна. Првиот дел завијте го во круг како полжав. Вака замотаното тесто ставете го на средина во плех со обрач, претходно намачкан со масло.

За да добие убав облик погачата користете обрач со дијаметар од 25 см.

Повторете ја постапката со секој следен дел од тестото и редете ги околу првиот дел, во продолжение последователно во круг, се додека го исполните плехот. Потоа оставете малку да се крене тестото на собна температура, додека се загрева рерната.

Кога тестото ќе надојде, премачкајте го со жолчка во која сте додале 2 лажички млеко и 1 лажичка масло. Посипете семе од сусам врз погачата и додадете малку путер или маргарин.

Печете на температура од 220°C во време од 30-35 минути.

Среде печење, внимателно тргнете го обрачот од плехот, така што погачата убаво ќе порумени од сите страни.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!