Направете ПЛЕТЕНКА и ЗАЈЧЕ од тесто: Дополнете ја велигденската трпеза со 2 ненадминати пецива!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Од ова тесто можете да направите зајачиња или плетенка, а можете да ги направите и двете.

Состојки:

  • 750 гр брашно
  • 1 квасец
  • 1 јајце
  • 2 лажички сол
  • 1 лажица оцет
  • 1 дцл масло
  • 3,5 дцл млеко

За обложување:

  • 1 јајце

Подготовка:

Измешајте млеко, шеќер и издробениот квасец. Во брашното додадете сол, оцет, јајце и квасец. Замесете тесто. Покријте и оставете го на топло место тестото да стаса.

- Advertisement -

Измешајте го тестото и поделете го на 4 дела. Покријте и оставете да отстои 10 минути. Секој дел повторно промешајте го, со сукало расукајте 3 кори па завиткајте ги во ролат секоја. Од добиените ленти направете плетенка. Извртената плетенка ставете ја во подмачкана тава. Направете 3 топчиња од алуминиумска фолија и ставете ги во плетенка, така што подоцна на тоа место ќе можете да ставите јајце.

Од преостанатото тесто направете зајак. Поделете го на 2 нееднакви дела и развлечете го поголемиот дел. Повторно завиткајте, па направете како полжав. Од другата половина земете мал дел и направете топче кое ќе ви служи како опашка, а од останатото направете глава. За очи можете да користите бибер или суво грозје. Погледнете ја сликата!

Зајакот и плетенката премачкајте ги со изматено јајце и печете во загреана рерна околу половина час. Извадете ги алуминиумските топчиња и ставете ги јајцата во тие вдлабнатини.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!