Познатата народна мешавина која го намалува ризикот од СРЦЕВ И МОЗОЧЕН УДАР!

Вреди да се проба:

За превенција од срцеви заболувања, артериосклероза и мозочен удар, меѓу народот се пренесува достапен и многу корисен рецепт.

Состојки:

  • 5 исчистени главици лук
  • 5 ситно исечени неизлупени лимони

Подготовка:

Лимонот треба добро да се измие пред да се направи смесата. Потоа измелете се заедно во блендер лимонот и лукот, додадете еден литар вода и оставете да зоврие. Оставете ја смесата да зоврие и потоа тргнете на страна. Исцедете ја смесата и истурете ја во шише. Да се ​​чува на ладно место.

- Advertisement -

Пијте по една шолја дневно, пред или после главниот оброк, по желба.

Луѓе кои ја искусиле оваа терапија, по 3 недели секојдневно консумирање се забележале пријатно младешко закрепнување на целото тело. Артериските блокади и придружните симптоми на срцеви заболувања се повлекуваат и постепено исчезнуваат.

По тринеделната терапија потребно е да се направи пауза од 8 дена, а потоа да се започне со втората тринеделна терапија. Само на овој начин може да се постигне очекуваниот здравствен резултат. Оваа евтина, безопасна и лековита терапија може да се повторува секоја година.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!