Подобро отколку од пекара: Коктел пециво во различни форми кои се пече 20 минути!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

За родендени, прослави или некои празнични прилики, можете да ги направите овие вкусни коктел пецива. Можете и да ги направите ако сакате да грицкате со филмот.

Состојки:

Тесто:

  • 250 гр брашно
  • 250 гр сирење
  • 100 гр масло / маргарин
  • сол (проверете колку е солено вашето сирење)
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 јајце

За премачкување:

  • 1 јајце
  • сол
  • 1 лажица павлака
  • сусам

Подготовка:

- Advertisement -

Истурете сирење и јајца во сад, и добро измешајте. Во смесата просејте околу 150 гр брашно со прашок за пециво, а потоа додадете путер исечен на коцки. Започнете да го месите тестото, постепено додавајќи го остатокот од брашното. Ќе добиете помеко тесто. Оформете го тестото во топка и ставете го во фрижидер најмалку 30 минути.

Се шири тестото со сукало, со дебелина од 1 см. Превртете ги калапите во брашно, потоа притиснете го тестото и извадете ја посакуваната форма (гевреци, цвеќиња, кругови). Можете исто така да формирате правоаголник од тестото, за да можете да го исечете тестото на стапчиња. И тој е најбрз и најлесен начин.

Ставете го добиеното тесто во плех обложен со хартија за печење. Смесата за премачкување направете ја така што ќе го посолите јајцето, потоа изматете и додадете кисела павлака. Се премачкува тестото со добиената мешавина и се посипува со семе од сусам. Печете во загреана рерна на 200 ° C, додека пецивото не порумени, околу 20 минути.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!