ПОДОБРА ОД ГИБАНИЦА: Сунѓер пита со кисело млеко, јогурт и сирење подготвена за половина час!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Оваа пита е подготвена слично како гибаница и не ви требаат никакви вештини. Одлична идеја е за појадок, вечера или ако имате ненадејни гости.

Состојки:

  • 500 гр готови кори
  • 5 јајца
  • 1 лажичка сол
  • 400 гр кисело млеко
  • 180-200 мл јогурт
  • 120 мл масло
  • 100 гр сирење
  • 1 полна лажичка прашок за пециво

Подготовка:

Изматете ги јајцата и солта, а потоа додадете кисело млеко, јогурт и масло, и повторно комбинирајте ги. Потоа додадете рендано сирење и прашок за пециво. Добро промешајте се заедно.

Одделете 5 кори настрана, а остатокот исечкајте го и одделете ги со прстите за да не се лепат заедно. Исто така одделете 7-8 лажици од смесата фил во еден сад настрана.

- Advertisement -

Во смесата фил ставете ги исецканите кори и убаво измешајте ги, да биде се влажно. Намастете ја тавата со маргарин и наредете три кори. Истурете го филот со исецканите кори врз нив, а потоа затворете одозгора со двете преостанати кори. На крај премачкајте со смесата што ја одвоивте од филот настрана. Печете на 200 ° C околу половина час.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!