Подгответе се за сладок десерт: Со овој рецепт направете ДОМАШЕН ЕУРОКРЕМ, со вистински лешници!

Вреди да се проба:

Заменете ги слатките колачиња и чоколадото со овој десерт, кој може да го намачкате на леб или палачинки.

Состојки:

  • 300 гр печени лешници
  • 120 гр мед
  • 40 гр какао
  • 5-10 лажици вода

Подготовка:

Ставете ги печените лешници во блендер и мелете ги до целосно течна и кремаста текстура, т.е. до путер од лешник.

- Advertisement -

Во сад измешајте вода, какао и мед, потоа промешајте ги и додадете мелени лешници.

Комбинирајте го сето тоа убаво и домашниот крем е подготвен.

Уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!