Подгответе вкусно свинско месо на селски начин: Толку сочно и меко што се топи во уста!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Месото е приготвено со комбинирање на традиционалнен и современ начин. Вкус кој нема да можете да го заборавите.

Она што може да се забележи е брзиот начин на подготовка, без долги печења и динстања, со што соковите на месото остануваат заробени во него, па тоа е меко и сочно. Пробајте.

Состојки:

  • 8-10 шницли од свинско каре
  • 2 главици кромид
  • по потреба сол
  • брашно
  • оригано
  • црн пипер
  • малку сончогледово и маслиново масло
  • 3 лажици бело вино
  • 1 гранче рузмарин
  • 1 чешне лук

Подготовка:

Во голема тава загрејте сончогледово масло. Ставете неизлупено чешне лук и гранче свеж рузмарин. Месото зачинете го со сол и црн пипер. Извалкајте го во брашно и испржете го во врелото масло додека да добие убава златна боја.

- Advertisement -

Извадете го на кујнска салветка.

Кромидот исечете го на полумесечинки и изгмечете го со прстофат сол. Во друга тава ставете филџан маслиново масло. На дното ставете го исечениот кромид, одозгора месото и завршете со преостанатиот кромид.

Прелијте со 2-3 лажици бело вино и уште толку топла вода. Наросете со прстофат оригано или чубрица. Поклопете и динстајте го јадењето околу 15 минути на слаба до умерена температура.

Јадењето се сервира топло со салата по желба!

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!