Плетенка МИЛИБРОД: Вкусно пециво за убави слатки денови!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете вкусен милиброд за претстојните празници.

А зошто да не и во некој вообичаен ден. Слатко пециво кое никогаш не здосадува и се јаде со сласт.

Состојки:

  • повеќе од 1 кг. брашно
  • 3 јајца
  • 1 квасец
  • 125 гр. маргарин
  • 250 гр. шеќер
  • 500 мл. млеко
  • мармалад
  • сусам

Подготовка:

- Advertisement -

Околу 400 мл млеко, шеќер и маргарин ставете ги во сад и на оган да се растопат а потоа изладете ги да бидат млаки.

Во останатото млеко растопете го пресниот квасец а потоа во поголем сад истурете го брашното направете дупка и истурете го веќе измешаниот квасец со остатокот од млекото, потоа додадете ги јајцата, а малку по малку млекото со растопениот маргарин и шеќерот.

Замесете меко тесто и оставете го да нарасне. Потоа поделете на 6 еднакви топчиња. Секое топче расукајте го како правоаголник, премачкајте го со мармалад и свиткајте како ролат.

Од три такви ролати направете плетенка и залепете ги краевите со чепкалка, истото направете го и со останатите три топчиња и оставете ги плетенките да нараснат дупло. Печете на 200 степени C околу 60 минути, но милбродот покријте го со весник за да не изгори на површината.

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!