ПЛАЗМА КОЛАЧ: Едноставен колач кој не се пече!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Одлично за лето, ништо не се готви, ниту се пече.

За 20 минути послужете ПЛАЗМА КОЛАЧ на најблиските и уживајте во вкусот.

Состојки:

- Advertisement -

Прв слој:

  • 300 гр мелен плазма бисквит
  • 100 гр шеќер во прав
  • 100 гр путер
  • 200 мл млеко

Втор слој:

  • 100 гр шлаг во прав
  • 200 мл млеко
  • 400 гр кисела павлака 20%
  • 300 гр мелени плазма бисквити
  • шеќер во прав по желба

Подготовка:

За првиот слој: Се мати путерот со шеќерот во прав, се додаваат мелените плазма бисквити и повторно се матат. Потоа истурете го млекото и соединете сè. Масата е густа и не за мачкање, така треба да биде.

Во плех со димензии 30 x 20 см секаде се става по малку од целата смеса за кората и потоа со шпатула рамномерно ја распоредуваме насекаде.

За вториот слој: Изматете го шлагот со млеко, додадете павлака и шеќер по желба и се изматете. Потоа додадете го плазма бисквитот и измешајте. Оваа маса треба да се мачка. Ако не, додадете малку млеко. Намачкајте ја оваа смеса врз долниот слој, по желба премачкајте со шлаг и убаво изладете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!