Пијалок кој ги чисти белите дробови: Решете го проблемот со природна напивка!

Вреди да се проба:

Ако имате настинка или вирус и сирупите не помагаат, обидете се да го решите проблемот со природен пијалок.

Ловоровиот чај, советуваат експертите, е мелем за овие маки.

- Advertisement -

Состојки:

  • три до четири суви лисја
  • 2 дцл вода

Подготовка:

Добро исецкајте ги листовите, ставете ги во два децилитри вода, загревајте до вриење и кога ќе зоврие, намалете ја температурата и оставете да се крчка уште десетина минути.

Тргнете го од оган и процедете го по половина час. Можете да додадете мед или лимон за да го направите вкусот попријатен. Пијте чај полека, три пати на ден.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!