Пијалок за ДЕТОКС: Само три состојки до совршена линија!

Вреди да се проба:

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

Посни колачи со ореви – Се јадат со завидно уживање!

Лесни вкусни и малку крцкави посни колачи со ореви - омилени меѓу децата и возрасните! Состојки: сончогледово масло - 1/2 чаша вода - 1/2...

Природен борец против анемија: Оваа лековита СУПА ОД СПАНАЌ е богата со железо и го зајакнува организмот!

Анемијата е чест проблем меѓу луѓето, што е особено изразен кај жените во репродуктивната доба. Токму затоа и ви ја препорачуваме оваа супа за да...

Домашен пувкав козињак со суво грозје и ореви подготвен во апарат за леб

Направете домашен козињак ист како од пекара, со суво грозје, ореви и квасец. Тестото може да го подготвите во домашен апарат за леб. Состојки: (за...

Вашиот метаболизам ќе работи пет пати побрзо ако го вклучите ова во вашата дневна рутина.

Овој пијалок е првенствено богат со витамини и му помага на целиот организам да функционира најдобро. Висок процент на квалитетни протеини, со само две лажички семки ќе внесете само 140 калории или дури четири грама протеини и дванаесет сложени јаглехидрати и единаесет грама влакна, кои се сите важни за вашето варење.

Состојки:

  • сок од еден лимон
  • 3 лажички чиа семе
  • една лажичка мед
  • вода

Подготовка:

Најпрвин треба да потопите две лажички семки еден час во вода, а потоа во блендер, а потоа да додадете една лажичка мед. На крајот, додадете сок од лимон и дополнете со вода.

- Advertisement -

Најдобро е да се пие пред појадок, а можеби и после полесен појадок. Најважно е да ја прилагодите исхраната и да ги зајакнете протеините. Обидете се да го намалите внесот на шеќер или барем да го ограничите на две кафени лажички дневно.

- Advertisement -

Последни рецепти

РЕД ВЕЛВЕТ: Слатка фантазија и чиста рапсодија на вкусови!

Една лесна торта со прекрасен вкус и многу привлечен изглед. Состојки: Кори: 125 гр путер 300 гр шеќер 2 јајца 250 гр меко брашно 1 лажица...

Кременадла со сланина и зеленчук: Гурмански ручек!

Денеска ви предлагаме да поминете што помалку време во кујната, а што повеќе да уживате во вкусниот оброк. Состојки: 500 грама сланина (добро премачкајте ги...

ПАМУК ПЕЦИВО ПОЛНЕТО СО СИРЕЊЕ: Совршено брзо и лесно!

Има ли нешто поубаво од меко тесто исполнето со богат фил. Состојки за тесто: 650 гр брашно 40 гр свеж квасец половина лажица шеќер 100...

Чоколадна торта со бисквити ВО ШИШЕ: Толку е кремаста и неодолива што се топи во устата!

Ако не сте вешти во правење слатки, чоколадна торта без печење сигурно ќе успее. Кога сакате да направите брз десерт, без премногу валкани садови, тогаш...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Печени тестенини со шунка, сирење и јајца!

Рецептот е идеален за оние денови кога немате многу време. Неверојатно колку е лесно да се подготви  Состојки: 300 гр тестенини 1 павлака во чаша ...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!