ПИЦА КОРНЕТИ: Привлекуваат со својот изглед и се вистински предизвик во кујната!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Тестенини со необичен изглед и необичен начин на правење фасцинираат и претставуваат вистински предизвик во кујната.

Имаат интересен изглед, тесто со салама по ваш избор, а исто така се и многу вкусни. Можете да користите некое омилено тесто за пица или да го купите готово, што се повеќе се среќава во продавниците или испробајте го ова од рецептoт. Се подготвува брзо, но се јаде побрзо.

Состојки:

  • 340 гр брашно
  • 170 мл млака вода
  • 30 мл масло
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица сол
  • 1 кесичка сув квасец или 1/2 свеж квасец
  • тенко исечено парче салама, кулен и сл

Подготовка:

Се топи квасецот во млака вода и се додава шеќер и 1 лажица брашно и се остава на топло место. Во голем сад, истурете го брашното и солта и постепено додавајте го преостанатиот квасец и маслото, мешајќи со миксер со додатоци за тесто. Кога ќе се формира мазно тесто, оставете околу 1/2 час да нарасне.

- Advertisement -

Тестото развлечете го до дебелина од 3-5 мм, а потоа исечете кругови еднакви на големината на круговите на саламата со чаша или секач. Ставете лист салама на секој круг, а потоа исечете го од центарот до надворешниот раб со нож, по линијата на радиусот на кругот.

Потоа завиткајте во форма на конус и наредете ги така спремните тестенини на плех обложен со хартија за печење. Печете во загреана рерна на 200 степени 10-15 минути. Послужете со кечап или некој друг сос.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!