ПИЦА БУРЕК направен од готови кори: Крцкав и полн со фил ќе ви биде омилен појадок!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Започнете го денот со бурек и шолја јогурт и уживајте во вкусот.

Состојки:

  • 500 гр готови кори
  • 150 гр рендана шунка / салама
  • 120 гр кашкавал
  • 100 гр кечап
  • 200 мл млака вода
  • 100 мл масло
  • 1/2 пециво

Подготовка:

Подмачкајте тркалезен плех со масло, а потоа намачкајте ја првата кора и ставете ја на дното. Истурете го пецивото во вода и промешајте. Следната кора намачкајте ја малку со четка, малку стуткајте ја во хармоника и ставете ја на првата кора. Направете го истото со втората кора и наредете во плех додека не се потроши половина количина од корите.

Потоа одозгора намастете со масло и истурете уште малку одозгора од водата со пецивото и малку премачкајте ги корите. Врз корите ставете шунка, кечап и кашкавал. Ако сакате, можете да додадете малку оригано.

- Advertisement -

Потоа наредете ги останатите кори една по една и секој ред навлажнете го со вода и масло. Покријте со последната кора одозгора и навлажнете повторно. Печете во загреана рерна на 200 степени 30 минути. По 15 минути, покријте го со фолија за да не изгори одозгора. Исечете врел бурек и послужете со јогурт.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!