Пирошки со сирење: Успеваат секому а вкусот е феноменален!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете вкусен доручек за целото семејство.

Состојки:

  • 1 кг бело меко брашно
  • 300 мл јогурт
  • 50 мл сончогледово масло
  • 350 мл млако млеко
  • 2 цели јајца + 1 жолчка
  • 40 грама суров квасец
  • 2 големи лажици шеќер
  • 1 прстофат сол

за филот:

  • 300 грама сирење
  • 1 белка од јајце

Подготовка:

- Advertisement -

Растворете го квасецот во млако млеко, додадете шеќер, сол, масло и изматените јајца. Брашното се просејува, се прави вдлабнатина, па се прелива јогуртот и полека се додава млекото и се замесува тестото. Покријте и ставете во фрижидер најмалку 1 час, можеби и повеќе. Ова тесто може да стои со часови и денови.

Тестото убаво ќе нарасне дури и во фрижидер. Кога сакате да го направите само земете, не мешајте и расукајте ја кората со дебелина од 1цм и исечете ја на квадрати во саканата големина, покријте ја со малку вода, подмачкајте ја.

Измешајте сирење и белки, па наполнете ги квадратчињата и соберете ги краевите заедно со прстите. На врело масло пропржете ги пирошките околу 3-4 минути. Иизвадете и ставете ги на кујнска хартија да се исцеди маслото. Овие пирошки се крцкави однадвор и меки одвнатре. Послужете со јогурт, павлака, со млеко..

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!