ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО СПАНАЌ И 3 ВИДОВИ СИРЕЊА: Репете е загарантирано!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Наместо да ги наполните пиперките само со сирење, додадете спанаќ. Ќе бидете воодушевени.

Лесен и едноставен ручек е одличен кога надвор е жешко, а токму такви се и пиперките полнети со 3 вида сирење и спанаќ. Ќе го направите многу брзо, а ако го послужите со салата ќе ви биде доволно. Дури и оние кои не можат да замислат ручек без месо, нема да одолеат на толку добар оброк.

Состојки:

  • 2 големи пиперки
  • 200 гр рикота сирење
  • 1 мал кромид
  • 1 јајце
  • 45 гр пармезан
  • 50 гр сирење моцарела
  • 150 гр спанаќ
  • Магдонос

Подготовка:

Исечете ги пиперките на половина и извадете ги семките. Потоа во сад измешајте ги сечканиот кромид, рикота сирењето, јајцето, пармезанот, ренданата моцарела и спанаќот кои претходно сте ги пропржиле на малку маслиново масло. Добро соединете.

- Advertisement -

Во тава подмачкана со масло ставете ги половините од пиперката, а потоа измастете ги и исто така посолете ги. Наполнете ги пиперките со смесата, па посипете со пармезан. Печете на 180 ° C околу 30-35 минути. Украсете со свеж магдонос.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!