Пиперки полнети со зелка: Зимница која се обожува!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пиперки полнети со рендана зелка, прав погодок за зимска салата.

Состојки:

  • 1,5 кг зелка
  • 15-20 мали пиперки бабурчиња
  • 150 грама сол
  • 150 гр шеќер
  • 500 мл алкохолен оцет 9%
  • 1,5 литри вода
  • малку лута пиперка
  • лист од целер
  • бибер

Подготовка:

Изрендајте ја зелката, додајте малку сол, потоа малку изгмечете ја со рацете и оставете 15 минути. Измијте ги пиперките и извадете ги семките. Исцедете ја зелката со раце и наполнете ги пиперките.

Можете исто така да ја затворите пиперката со зелени домати, но не мора. Наредете во измиени тегли, и ставете лути пиперки помеѓу нив. Вметнете лисја од целер и бибер.

- Advertisement -

Истурете 1,5 литри вода во шерпата, потоа додадете 500 мл оцет, сол и шеќер и измешајте да се стопи. Ставете пластични преси одозгора да ги држат пиперките на дното и истурете го пресолот врз пиперките, затворете ги со метални капаци.

Метод, број 1: Ставете ја рерната вклучена на 90 степени Целзиусови, оставете да отстои околу 10 минути, потоа исклучете ја рерната и оставете додека теглите не се изладат.

Метод број 2: Додадете половина лажичка грозје и половина лажичка конзерванс во оваа количина на течност и истурете во зеленчукот и добро затворете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!