Пиперка во сенф – Ги воодушевува сите што ќе пробаат!

Вреди да се проба:

Вистинско мало гурманско совршенство … За вистинските гурмани!

Состојки:

  • 30 црвени пиперки
  • 2 дл. оцет
  • 2 дл. вода
  • 2 лажици шеќер
  • 1 лажица сол
  • 500 гр. сенф
  • 2 дл. масло

Подготовка:

Исечете ги пиперките на парчиња и варете ги во мешавина од оцет, вода, сол и шеќер околу 10 минути.

- Advertisement -

Потоа извадете ги од шерпа, исцедете ги и оставете да се изладат добро.

Измешајте сенф со масло, додадете го изладениот пипер и добро измешајте да се соединат. Смесата ставете ја во тегли. Запечатете добро и чувајте ги на ладно место.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!