ПИЛЕШКО СО КОМПИР ВО БЕШАМЕЛ СОС: Наредете ги сите состојки, прелијте и печете – вкус, прсти да излижете!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пилешкото со компири во бешамел сос е одлично решение за ручек кога немате инспирација.

Комбинацијата од месо и компир е една од омилените на нашите простори. Кога немате инспирација и време да подготвите ручек, пилешкото и компирите се секогаш идеално решение. Пилешкото месо нуди бројни можности за подготовка, а ќе се согласите дека е највкусно во комбинација со зеленчук и бешамел сос.

Состојки:

За бешамел сосот:

  • 60 гр путер
  • 60 гр брашно
  • 500 мл млеко
  • сол, бибер
- Advertisement -

Друго:

  • 500 гр пилешко бело месо
  • 5 поголеми компири
  • 1 кромид
  • 2 чешниња лук
  • сол, бибер

Подготовка:

Пилешкото исечкајте го на тенки шницли, па посолете ги и оставете ги во фрижидер 20 минути. Во меѓувреме, излупете ги компирите и исечете ги на прстени. Тавата во која ќе печете намачкајте ја со масло, па наредете ги компирите.

Кромидот и лукот исечкајте ги ситно, па рамномерно распоредете ги врз компирите. Извадете го пилешкото од фрижидер, па секој стек исечете го на два или три дела. Наредете го пилешкото преку компирите, додадете малку вода и печете околу 30 минути.

Во меѓувреме подгответе го бешамел сосот. Во мало тенџере ставете путер да се растопи. Истурете го брашното во путерот и измешајте, кратко пропржувајќи го брашното. Постепено додавајте топло млеко и мешајте за да избегнете грутки. Додадете сол и бибер по вкус, па варете на тивок оган до саканата густина.

Извадете ги пилешкото и компирите од рерна, а потоа прелијте ги со сосот и вратете ги во рерна 10 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!