Пилешко со кари и грашок: Комбинација на вкусови на која нема да можете да оддолеете!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Комбинација на вкусови на која нема да можете да оддолеете!

Состојки:

  • 4 поголеми пилешки стекови (околу 1.3 кг)
  • 250 гр кромид
  • 8 чешниња лук
  • 2 гранчиња нане
  • 5 лажици масло
  • сол, бибер
  • 2 лажици кари
  • 425 мл домат од конзерва
  • 300 гр грашок

Подготовка:

Измијте го и исчистете го пилешкото добро и поделете го на 8 дела. Измијте го и излупете го кромидот и лукот добро, исечкајте и изгмечете. Измијте ги гранчињата нане, оставете ги да се исушат добро, искинете ги лисјата и на крај исечкајте се.

Загрејте го маслото добро во тава. Испржете ги пилешките делови постојана вртејќи ги, така што сите делови се добро пржени, додадете сол и бибер. Конечно, извадете се од тавата. Ставете го кромидот и лукот во тавата и пропржете ги на тивок оган околу 3-5 минути.

- Advertisement -

Измешајте лажица кари со кромидот и лукот. Потоа додадете доматно пире. Измешајте пилешко, сецкано нане и грашок. Ако сакате, можете да додадете моркови и компири. Пилешкото гответе го со карито во покриена тава околу 45 минути. Додадете сол, бибер и остатокот од карито во прав уште еднаш. Сервирајте се на голема чинија и послужете додека пилешкото е се уште топло.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!