Пилешко во најкремаст сос: Ручек готов за половина час!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој брз рецепт е идеален за домаќинки кои имаат неочекувани гости.

Состојки:

  • околу 300 до 400 грама пилешко бело месо
  • 50 грама стопен маргарин
  • 5 лажици кисела павлака
  • 1 лажица сусам
  • 3 чешниња лук / можеби и повеќе ако сакате
  • 4 варени компири
  • вегета
  • сол
  • бибер или некој зачин по желба

Подготовка:

Пилешкото бело месо исечкајте го на шницли. Зачинете со вегета или сол. Добро истријте за добро да се впие. Можете да додадете и бибер по вкус за да добиете подобар вкус.

Земете огноотпорен сад и на дното наредете ги компирите кои претходно сте ги излупиле и исечкале на кришки. Потоа додадете малку сол или вегета. Одозгора наредете го белото месо кое сте го потопиле во растопен маргарин.

- Advertisement -

Потоа во сад ставете ја павлаката и во него ставете сусам, вегета, бибер и лук. Се убаво измешајте и ставете врз пилешкото. Кога ќе ја потрошите павлаката убаво израмнете и јадењето е спремно за печење. На почетокот ставете ја фолијата преку тавата да не изгори веднаш. Печете околу 30 минути. Кон крајот на печењето извадете ја фолијата малку да се запече.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!