Пилешко во зеленчук: Ручек за десетка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Прекрасно топло јадење и предјадење што ќе го обожава целото семејство.

Состојки:

  • 1 пиле бело месо (може да се исецкаат и други делови од пилешко)
  • 1 кромид
  • 1 пакување од 400 гр зеленчук
  • 1 голема тиквичка или две помали
  • 100 мл масло
  • 1 лажица сув зачин
  • сол и бибер
  • 1 лажица брашно.

Подготовка:

Ситно исецкајте го кромидот. Загрејте го маслото во тава, стaвете го кромидот, пржете една минута, потоа истурете чаша вода, малку намалете го огнот и оставете го половина покриен да зоврие додека не испари вишокот вода и кромидот не омекне. За тоа време, исчистете го белото месо од коските, а потоа исечете го на коцки. Оставете ја кожичката, не фрлајте ја, ниту коските.

Кога кромидот ќе омекне, додадете го месото, коската и кожата, потоа истурете вода за да се прелие. Гответе 20 минути. Во меѓувреме, излупете ги тиквичките и исечете ги на коцки. Извадете ја коската и кожата. Додадете зеленчук и тиквички, а потоа повторно истурете вода за да се прелива. Оставете да се вари околу 30 минути.

- Advertisement -

После тоа, проверете ја количината на вода, и ако ви одговара, промешајте една лажица брашно со 50 мл вода, отстранете ја шерпата од огнот и измешајте. Ако имате помалку вода, додадете ја, оставете да зоврие и направете го делот со брашното. Секогаш е подобро да имате помалку вода отколку повеќе, лесно ќе се додаде, но тешко ќе се отстрани.

Оставете се заедно со брашното да се готви уште 10 минути, зачинете по вкус. Додадете сол, бибер, магдонос, по желба и сервирајте топло.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!