Пилешкото во пиво – Идеален ручек за оние кои сакаат пикантни јадења!

Вреди да се проба:

Ова е рецепт за малку поинакво, но и вкусно пржено пилешко месо. Ако ви здосади стандардниот начин на пржење месо, сменете го рецептот.

Ви предлагаме да испржите пилешко филе во тесто чија главна состојка е пивото.

- Advertisement -

Состојки:

  • 200 грама остро брашно
  • 2 јајца
  • 300 ml пиво (по избор)
  • 600 грама пилешко филе
  • зачини по желба: сол, бибер, вегета, слатка или мелена пиперка

Подготовка:

Во длабок сад измешајте ги изматените јајца, брашното, зачините и пивото по избор.

Оставете ја смесата да отстои десетина минути.

Пилешкото филе исечкајте го на пошироки стапчиња и зачинете по желба, па потопете го во смесата за панирање и пржете во претходно загреано масло неколку минути од двете страни.

Ова пилешко идеално ќе оди со сос со мајонез и павлака, а како прилог можете да направите и варени млади компири.

Извор: stil.kurir.rs

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!