Пикантно сирење: Ова мора да го пробате!

Вреди да се проба:

Исто како во ресторан, пикантно сирење за мезе со превкусни состојки.

Состојки:

  • 1 домат
  • 4 моркови
  • 4 стебленца магдонос
  • 500 гр свежо крем сирење
  • 3 лажици минерална вода
  • малку мелен лук
  • сол, бибер
  • сок од лимон

Подготовка:

Измијте го доматот исечете го на поголеми парчиња а потоа ти е исечете ги на помали коцкички. Измијте моркови, излупете ги и сварете ги малку колку да омекнат. Откако ќе го направите тоа, исечете ги на помали коцкички и измешајте со доматот.

- Advertisement -

Следно, измијте ги стебленцата од магдонос и исечете ги. Крем сирењето измешајте го со сите состојки кои ги подготвивте. Потоа додадете 3 лажици минерална вода. Зачинете со сол, бибер и малку мелен лук. Додадете малку сок од лимон.

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!