ПЕЧЕНИ ШНИЦЛИ ВО БЕЛ СОС: Ручек кој практично се прави сам, а месото ќе биде меко како путер!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Свинските шницли во сос се идеални за семеен ручек.

Секоја домаќинка има свој омилен рецепт за стек. Некои ги пржат на длабоко масло, а други повеќе ги сакаат печените во фини сосови.

Тешко е да се најде некој кој нема да го сака ова јадење, а сосот е особено вкусен и одлично оди со пире од компири или некои тестенини. На овој начин подготовката е многу едноставна и лесна, месото ќе биде совршено меко и сочно.

Состојки:

  • 500 гр свинско месо
  • 200 мл павлака за готвење
  • 200 гр кашкавал
  • 200 гр крем сирење
  • 2 чешниња лук
  • сол, бибер
  • свеж магдонос
  • зачин

Подготовка:

- Advertisement -

Свинското филе исечете го на шницли, па исчукајте го со чекан за месо и посолете го. Тавата во која ќе го печете месото намачкајте ја со малку масло, па наредете ги шницлите.

Кашкавалот изрендајте го на поголем ренде, па измешајте го со крем сирењето и павлаката за готвење. Добиената смеса прелијте ја врз месото.

Лукот исечкајте го на ситни парчиња, па рамномерно распоредете го преку месото и додадете го зачинот. Се пече во загреана рерна на 200 степени еден час. Готовото јадење посипете го со листови од магдонос и послужете со пире од компири или тестенини.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!