Печени пиперки со лук: Највкусното мезе без конкуренција!

Вреди да се проба:

Оваа салата може да се приготвува во текот на целата година се додека има свежи пиперки. Најдобро е да го комбинирате со грав и разновидни јадења со месо.

Состојки:

  • 10 пиперки
  • 3 чешниња лук
  • 50 мл масло за јадење
  • 50 мл оцет
  • Сол

Подготовка:

Свежите пиперки се мијат, сушат и се печат од сите страни. Откако ќе се испечат убаво, ставете ги во сад и покријте ги со кеса додека не се изладат. Кога ќе се исладат излупете ги.

- Advertisement -

Откако ќе ги излупите пиперките, исцепкајте ги на ленти  а и не морате, можете целосно да ги ставите во садот  во кој ќе ги послужите, додадете ситно сечкан лук, сол и прелијте со масло за јадење и оцет.

Оставете малку на страна за да се соединат вкусовите и претопат еден со друг.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!