ПЕЧЕНИ ПИПЕРКИ СО КОЛБАСИ: Гурманско јадење кое ќе ги задоволи сите, а поради јајцата и вкусот ќе биде подобар!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Во печениот зеленчук додадете колбаси и јајца и ќе го добиете најдобриот ручек.

Калоричен ручек за целото семејство. Разновидниот зеленчук, јајца и колбаси во оваа комбинација се неверојатно вкусни. Печените пиперки се омилената зимска салата на сите и затоа се незаменливи во секое јадење. Послужете со топли домашни лепчиња за да можете да ги потопите во сокот.

Состојки:

  • 700 гр колбас
  • 6 јајца
  • 1 млад кромид
  • 1/2 праз
  • 2 печени модри патлиџани
  • 4-5 печени пиперки
  • 3 рендани домати

Подготовка:

Во тава на малку загреано масло се пржи колбасот по 3 минути од двете страни на средна температура. Откако ќе го извадите колбасот, додадете уште малку масло и во него пропржете го исечканиот кромид и празот.

- Advertisement -

Додадете печени пиперки, печен модар патлиџан крупно сецкан. Покријте и вриејте 5 минути на тивок оган. Изрендајте ги доматите и додадете ги во тавата. Зачинете по вкус.

Кога ќе испари водата од доматите, по 7-8 минути наредете го колбасот исечкан на половина по должината, а помеѓу секое парче колбас се скрши по 1 јајце. Посолете го секое јајце и посипете со пиперка. Покријте и оставете на средна топлина околу 8 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!