Печени компири со кромид и сирење: Ручек кој ќе ве освои за миг!

Вреди да се проба:

Бел грав без масло – Рецепт за највкусниот ПОСЕН ГРАВ подготвен за Бадна вечер!

Направете го највкусното посно гравче за бадниковата трпеза. Потребни состојки: (за 4 лица) 300 г. бел грав 1 страк праз 1 морков 1 средна главица кромид ...

Руска сарма: Се разликува од традиционалната сарма само по својот фантастичен вкус!

Во зима секогаш се радуваме не само на празниците туку и на храната што тогаш се јаде. На трпезата е зимница, неприкосновена сарма, подварак...

Бадниково лепче по рецептот на нашите прабаби

Вкусот и мирисот на ова топло лебче е толку незаменливо, а е многу едноставен и по состојките и по брзиот начин на подготовка. Ова е...

НАЈДОБРО ЧУВАНАТА ТАЈНА НА БАЛКАНОТ: Рецепт за ВИСТИНСКИ босански бурек – јадење што зборува 100 јазици!

Ова е специјалитет кој ја стави Босна на гастрономската карта на светот! Кога сакаш да навредиш Босанец понуди му бурек со сирење - Оваа стара...

Компирите и кромидот прелиени со сирење се вистинско уживање за непцето и затоа мора да го пробате овој рецепт.

Состојки:

  • 4 компири сецкани на кришки
  • 1 сецкан кромид на прстени
  • сол
  • бибер по вкус
  • 3 лажици путер
  • 3 лажици брашно
  • 1/2 лажичка сол
  • 500 мл млеко
  • 150 грама сечкано сирење

Подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 Целзиусови степени, а садот за печење (димензии 20х20) премачкајте го со путер или масло. Во подготвен сад за печење ставете ги сечканите компири и кромидот еден по друг.

Додадете сол и бибер по вкус. Во тава со средна големина стопете го путерот на средно висока температура. Измешајте брашно и сол и постојано мешајте една минута. Ставете го млекото во садот и истурете ја подготвената мешавина па промешајте го млекото и варете додека смесата не се згусне.

- Advertisement -

Ставете го и сирењето и продолжете да мешате додека се не се стопи и смесата не се изедначи (приближно 30 до 60 секунди). Со смесата прелијте ги компирите и покријте го садот со алуминиумска фолија. Печете 90 минути во загреана рерна.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

БОГАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НАЈКРЕМАСТ ФИЛ: Никој на светот не може да и одолее!

Никој нема да може да одолее на чоколадна торта чиј кремаст фил се топи во вашата уста. Ако ви треба одличен рецепт за раскошна торта...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Подварок со колбаси!

Ладното време бара висококалорична храна. Состојки: 2 глави кисела зелка 2 пакетчиња чадени колбаси 2 глави црвен кромид 4 чешниња лук 2 лажици сув билен...

ЈОГУРТ ПОГАЧА МЕКА КАКО ПАМУК: Поубаво, повкусно и повоздушесто тесто не сте пробале!

Неодоливо меко тесто, кое едноставно ќе го обожавате! Состојки: 800 гр пченично брашно 450 мл топло млеко 150 мл јогурт 50 гр несолен путер 10...

ПЕЧЕЊЕ ВО РЕРНА: Крцкава кожа, а месо меко како душа! Еве ја тајната!

Еве како се пече во рерна, сите ќе се воодушеват од крцкавата кора и мекото месо! Многумина мислат дека правењето печење е „наука“ за која...

БОМБА ПИТА СО ПРАЗ И КАШКАВАЛ: Пецива во кои сите ќе се заљубат!

Научете да месите домашни кори. Состојки: 650 грама брашно 10 гр квасец 1 лажица шеќер рамна лажичка сол 200 мл млака вода 200 мл млако...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!