ПЕЧЕНИ КОЛБАСИ ВО СОС: Ручек по желба!

Вреди да се проба:

Ви донесуваме прекрасен предлог за ручек.

Состојки:

 • 4 колбаси
 • 3 кисели краставички
 • 5 гр кромид во прав
 • 3 гр лук во прав
 • 3 гр сушен босилек
 • 2 гр пушени пиперки
 • 2 лажички сенф
 • 100 гр сирење
 • малку млад кромид
 • маслиново масло
 • 400 мл грчки јогурт
 • бибер

Подготовка:

Обарете ги колбасите. Додека готвите, измешајте краставици, кромид во прав, лук во прав, сушен босилек и пушена пиперка.

- Advertisement -

Додадете сенф, и рендано сирење. Додадете млад кромид, и маслиново масло.

Ситно исецкајте ги готовите колбаси, додадете во смесата и прелијте со грчкиот јогурт. Измешајте се добро. Ставете се во тава и печете на 220 ц – 20 минути.

Прекрасна салата или замена за оброк, ваше е како ќе ги консумирате.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!