Печени дуњи – најпознатиот ароматичен и вкусен десерт

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој десерт е еден од најистакнатите десерти во зимската сезона, има сосема поинаков и ароматичен вкус, кој многу се конзумира затоа што е здрав.

Дуњата се претвора во десерт со лесен вкус, задржувајќи го вкуот на природно овошје.

Потребни состојки:

  • 5 дуњи
  • 4 чаши шеќер во прав (чаша од 150мл.)
  • 5-6 урми
  • половина голема чаша сецкани ореви и бадеми (чаша од 200мл.)
  • половина чаша рибизла (може замрзната)
  • 2 лажици шеќер во прав
  • цимет

Подготовка:

Дуњите се мијат и се сечат на половинки. Се отстрануваат семките се ставаат во сад за печење и се додава вода колку да го облие дното.

- Advertisement -

За филот, се мешаат 4 чаши шеќер во прав заедно со сецканите бадеми и ореви и се оставаат да отстојат. За тоа време урмите се чистат од семето и се сечат на половинки.

Потоа се мешаат урмите, оревите, бадемите, рибизлите и шеќерот во прав. Се додава цимет и сите состојки повторно заедно се мешаат. Вака добиениот фил е подготвен за полнење на дуњите.

Врз половинките дуњи, во средина се додава смесата за филот. Потоа се ставаат да се печат на 180 степени околу 45 минути, се додека дуњите не поруменат.

Зготвените дуњи се ставаат на чинија за сервирање и се поросуваат со 2 лажички шеќер во прав. Одозгора може да се посипат и малку мелени бадеми и ореви.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!