Пекарски кифли со врвен квалитет, без јајца, маргарин и млеко: Тие се толку вкусни што ќе ги јадете без додатоци!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Надворешноста е цврста, а внатрешноста е мека и воздушеста како пена.

Состојки:

  • 200 мл топла вода
  • 500-550 гр брашно
  • 5 гр сув квасец (или 20 гр свеж квасец)
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 80 мл масло

Подготовка:

Промешајте го квасецот со малку вода, 1 лажичка шеќер и брашно и оставете го да стаса на топло. Во голем сад истурете околу 450 гр просеано брашно, сол, масло, квасец и вода. Месете мазно тесто, додавајте постепено повеќе брашно по потреба (околу 50-100 гр.).

Оставете го тестото на топло 1 час да се одмори. Потоа поделете го тестото на 10 дела и обликувајте топчиња. Завртете ги топчињата во елипса и превртете ги ролните од потесниот дел. Оставете ги ролните покриени 1 час. Потоа премачкајте ги со масло. Загрејте ја рерната на 220 степени па печете ги на 200 степени додека не поруменат.

- Advertisement -

Печените кифлички попрскајте ги со вода и покријте ги со крпа за да омекнат уште повеќе. Кората ќе остане цврста, а внатрешноста е мека и воздушна како пена.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!