Откриен строго чуван рецепт за БАУНТИ чоколади! Веќе не мора да ги купувате, направете ги сами!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Слатко задоволство кое ќе ви ја стопли душата. Познатите баунти чоколади, направете ги дома.

Состојки:

  • 200 гр кокос
  • 100мл слатка павлака
  • 70гр шеќер во прав
  • 70гр путер
  • 200 гр чоколадо за готвење

Подготовка:

Истурете кокос и шеќер во прав во сад и измешајте. Загрејте ја слатката павлака и путерот во тава на тивок оган додека путерот целосно не се стопи.

Оставете ја добиената смеса да се излади, а потоа прелијте ги кокосот и шеќерот во прав. Месете ја тврдата смеса.

- Advertisement -

Како резултат на мешавината можете да ја обликувате на два начина: првиот и полесен начин е да ја ставите смесата на послужавник и да ги исечете како за бајадера. Друг начин е да ги обликувате со вашите раце. Без разлика дали ќе изберете полесен или потежок начин на обликување, треба да ја ставите смесата во фрижидер да се стврдне.

Откако ќе се изладат, истурете стопено чоколадо врз изладените стапчиња, односно потопете ги во чоколадо, а потоа повторно ставете ги во фрижидер да се стврднат.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!