ОСНОВЕН РЕЦЕПТ за СОС ОД ПЕЧУРКИ: Одлично оди со стек и тестенини!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сосот од печурки му дава посебен вкус на месото.

Сосот од печурки е еден од наједноставните, бидејќи дури и почетниците во кујната можат да го подготват. Во сосот не се додава брашно, а вкусот ќе го збогати со разни видови месо или други јадења. Впрочем, за најлесна варијанта, можете да го комбинирате со тестенини.

Состојки:

  • 50 мл масло или путер
  • 400 гр свежи печурки (поголемо пакување)
  • сол, бибер, сушен магдонос
  • 500 мл павлака за готвење (од кои 150 мл ќе потрошите за погуст сос или 300 –
  • 400 за полесен)

Подготовка:

Најпрво подгответе подлабоко тавче или тавче за да ви собере се. Загрејте масло или путер. Додадете рендани или тенко исечени печурки. Посолете ги за да се ослободи вишокот вода, па варете додека не испари вишокот вода.

- Advertisement -

Потоа се прелива неутрална павлака, околу 150 мл и се промешува, па се додаваат зачините. Потоа проценете уште колку павлака сакате а количината на павлаката прилагодете ја на тоа дали сосот ќе го користите за полнење нешто или за преливање на месо по сервирањето. Односно дали сакате да биде поредок или погуст.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!