ОРИГИНАЛНА САЛАТА МИМОЗА: Ладно мезе неизбежно на празничната трпеза – ќе исчезне од трпезата штом ќе го послужите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Салатата мимоза е идеална за велигденската трпеза, а ова е оригинален рецепт.

Покрај руската салата, која сепак го зазема првото место, сите најмногу се радуваат кога на празничната трпеза ќе видат салата мимозa. Оваа салата тешко може да испадне лоша, без разлика кој рецепт ќе го прифатите, најдобар е оној кој важи за оригиналниот и вистински рецепт за вашето омилено ладно мезе. Се прави едноставно и брзо, а основата се состојки кои сите ги сакаат. Повеќето луѓе јадат мимоза дури и како главно јадење, таа е толку популарна.

Состојки:

  • 4 компири
  • 2 поголеми моркови
  • 5 кисели краставички
  • 200 гр мајонез
  • 200 гр шунка
  • 350 гр кисела павлака
  • 5 варени јајца
  • 200 гр сирење
  • сол, бибер

Подготовка:

Во шерпата ставете излупени компири и моркови, па прелијте ги со вода за да се натопат. Во друг сад ставете ги јајцата да се варат. Кога зеленчукот и јајцата ќе се сварат, оставете ги да се изладат.

- Advertisement -

Излупете ги јајцата, одвојте ги двете жолчки на страна, а потоа изрендајте ги белките  заедно со компирот и морковот на поголемо ренде. Изрендајте ги и шунката, сирењето и краставиците. Комбинирајте павлака и мајонез и зачинете по вкус.

Ренданите компири наредете ги во стаклен сад, а потоа посолете и побиберете и премачкајте ги со павлаката и мајонезот. Наредете ја шунката, па намачкајте со тенок слој од преливот. Посипете со рендан морков, па намачкајте го со павлака и мајонез.

Наредете јајца и кисели краставички и премачкајте ги со остатокот од преливот. Одозгора посипете сирење, издробените жолчки и декорирајте по желба. Оставете во фрижидер најмалку три часа.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!