ОРИГИНАЛЕН РЕЦЕПТ ЗА УРМАШИЦИ: Натопени во сладок сируп мирисаат на путер и лимон, а подготовката е многу лесна!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Рецептот за урмашици е потполно ист како што се прави во старите слаткарници.

Трпезата во Босна е незамислива без урмашица, а оваа слатка прелиена со шеќерен сируп се „вкоренува“ на сечија трпеза. Постојат многу верзии на оваа едноставна слатка, а ова е оригиналниот рецепт според кој во слаткарите се прават овие задоволства.

Состојки:

- Advertisement -

За тестото:

За овој рецепт како мерка се користи чаша од 100 милилитри.

  • 2 јајца
  • 2 чаши шеќер
  • 200 гр путер
  • 500 гр брашно

За прелив:

  • 9 чаши шеќер
  • 9 чаши вода
  • 1 лимон
  • украсување одозгора со оревче по избор

Подготовка:

Јајцата со шеќерот изматете ги со миксер, додадете го путерот кој стоел на собна температура и уште малку промешајте. Потоа додадете го брашното и месете додека не добиете еднолична смеса. Тестото треба да се одвои од рацете, но не треба да биде премногу тврдо.

Од тестото формирајте топчиња кои се малку поголеми од ореви, па израмнете ги и притиснете од едната страна со ренде. Наредете ги урмашиците на сув плех и печете ги во загреана рерна на 180-200 степени додека не поруменат.

Во меѓувреме подгответе го преливот. Во шерпата истурете шеќер и вода, па добро измешајте да се стопи шеќерот. Додадете сок од еден лимон, па варете додека не почне да врие.

Потоа тргнете го од оган, а со врелиот прелив прелијте ги изладените колачиња оставени во плехот. Оставете да отстои неколку часа, по можност преку ноќ. На секоја урмашица по желба ставете по половина зрно орев и послужете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!