ОМИЛЕН ПОЈАДОК: Поховани виршли од кујната на баба!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Совршен појадок кој особено го обожаваат децата.

Состојки:

  • 150 гр проино брашно
  • 150 гр бело брашно
  • 200 мл млеко
  • 1 јајце
  • малку сол
  • малку прашок за пециво (на врвот на ножот)
  • 7-8 виршли
  • 1 лажица брашно
  • стапчиња за ражен
  • масло за пржење

Подготовка:

Во сад ставете ги двете брашна, прашокот за пециво и солта и убаво измешајте, додајте јајце и млеко и се убаво изедначете. Сето ова истурете го во длабока чаша во која мора да се смести хот-догот.

- Advertisement -

Истурете ја смесата во неа, но не до врвот. Виршлите исчистете ги од пластичната фолија, па валкајте ги во брашно. Повлечете ги стапчињата толку долго за да се вклопат во вашата тава или шерпа. Ако стапчињата се подолги, скратете ги.

Загрејте го маслото и полека турнете ја виршлата во чашата со смесата, свртете и извлечете за околу неа да има смеса од брашно и спуштете ја веднаш во маслото.

Пржете од двете страни. Не заборавајте да ги оставите малку на хартиена крпа да се исцеди вишокот масло. Послужете ги виршлите со кечап или што и да сакате. Децата најмногу го обожаваат ова и ќе бидат воодушевени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!