Одличен рецепт за сите генерации: Феноменална идеја за појадок, ужина или вечера!

Вреди да се проба:

Фантастичен и неодолив вкус.

Состојки:

  • исечен стар леб

За прелив:

- Advertisement -
  • 2 јајца
  • 100-150 гр сирење
  • 1 лажица павлака
  • 100 мл млеко
  • 50 гр рендано сирење
  • 200 гр шунка исечена
  • 150 гр лисја од сирење

Подготовка:

Изгмечете го сирењето во сад, додадете јајца, павлака, млеко и сирење и измешајте се добро. Поставете тесен плех со хартија за печење и наредете го лебот.

Ставете го сирењето во листовите од шунка, преклопете ги на половина и ставете ги помеѓу секој леб. Прелијте со подготвениот прелив и најодозгора може да биде рендано сирење. Печете на 220 степени Ц околу 40 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!