Одличен рецепт за ДИВ КОСТЕН ВО РАКИЈА: Лек за вени и капилари!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ако имате проширени вени, дивиот костен во ракија е нешто што мора да го пробате! Дознајте зошто дивиот костен е високо ценет природен лек за вени и капилари.

Дивиот костен не е растение кое се цени само во народните лекови, туку модерната медицина сè повеќе го препознава, а е се почеста состојка во бројни козметички производи. Покрај тоа што можете да купите креми со екстракт од див костен, одличен начин да ги пробате благодетите на ова прекрасно овошје е рецептот за див костен во ракија кој ќе го споделиме со вас, односно тинктура од див костен.

При изборот на плодовите од кои ќе правите тинктура од див костен за вени, плодовите наберете ги кога се зрели, најчесто во септември, кога добиваат специфична кафена боја. И тогаш, откако ќе го направите тоа, подготвени сте да ја направите тинктурата од див костен на следниов начин:

- Advertisement -

Тинктурата од див костен за вени се прави со ракија, додека на пример ќе најдете рецепти кои вклучуваат вотка или 45% алкохол.

Состојки:

  • 8 плодови од див костен – сушени
  • 1 литар јака домашна ракија со поголем % алкохол

Како да се исуши дивиот костен?

Сушењето костени е многу важна работа што мора да ја знаете. Најдобро е да ги исушите на природен начин, бидејќи обидот да го направите тоа во рерна може да биде прилично скап, но и неефикасен ако претерате со температурата и уништите се што е корисно во нив.

Најдобро е да ги исушите надвор или на некое друго место каде што можат да бидат изложени на директна сончева светлина. Ќе видите кога овошјето се збрчкало и изгледа пресушено. Таквото овошје е подготвено за употреба.

Подготовка:

Исечете ги костените на четвртинки. Ако имате добар блендер, исецкајте ги во него, крупно измелете. Вака исечените костени ставете ги во стаклена тегла и прелијте ги со литар ракија.

Дивиот костен во ракија е готов за употреба дури по 14 дена. Дотогаш треба да стои на топло место, односно на собна температура и изложено на сонце. Повремено протресувајте ја теглата. После тоа време, исцедете ја добиената течност, која не е ништо друго освен вашата домашна тинктура од костен за вени!

Како се користи оваа тинктура?

Оваа тинктура е само за надворешна употреба.

Можете да го нанесете на памук, а потоа да го втриете на заболените места, односно онаму каде што имате истакнати вени. На ист начин се користи и костен во ракија за испукани капилари на нозете.

Друг начин е да се направи облога на вените. Растворете ја тинктурата од костен што ја направивте со еднаква количина на вода и ставете газа. Потоа покријте ги воспалените вени со газа и оставете да делува 2 часа. Ова е добра варијанта кога проблемот зафаќа голема површина на нозете.

Третиот начин на користење на дивиот костен во ракија е да ја измешате тинктурата со малку маслиново масло и да ја втриете на кожата. Може да се нанесува надворешно 2-3 пати на ден и испуканите капилари, отечените нозе и истакнатите вени ќе почнат да стивнуваат.

Оваа тинктура од див костен е одлична и ако имате болки во зглобовите поради ревматизам, за отечени нозе по долго стоење, за синдром на немирни нозе, за побрзо исчезнување на модриците.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!