Овошен колач со праски: Кремасто, вкусно и лесно за подготовка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Фантазија од вкусови.

Овој колач е толку лесен за подготовка и исто толку лесно и брзо се јаде. Направете го и уживајте во вкусот.

Состојки:

Кора:

  • 6 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 6 лажици брашно
  • 1 прашок за пециво
- Advertisement -

Фил:

  • 1 литар млеко
  • 3 пудинзи од ванила
  • 10 лажици шеќер
  • 3 мали кисели павлаки
  • 1 тегла компот од праска или кајсија
  • 200 мл слатка павлака

Подготовка:

За бисквитот изматете јајца со шеќер, додадете брашно измешано со прашок за пециво. Се пече во поголем плех. Печете на 180 степени додека да пожолти кората и почне да се двои од краевите.

Топлиот бисквит кога ќе го извадите од рерна прелијте го со сокот од компотот и врз него ставете праски или кајсии (половини или четвртини). За кремот сварете го пудингот со 10 лажици шеќер. Додадете уште 3 кисели павлаки, убаво измешајте и веднаш прелијте го кремот врз кората со наредена со праски.

Кога сето ќе се излади премачкајте со 200 мл изматена слатка павлака. Слојот од шлаг одозгора треба да биде многу тенок, по желба можете да измешате 500 мл слатка павлака, тогаш слојот од кремот и шлагот ќе бидат со иста дебелина.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!