Обилен оброк за целото семејство: Печено пилешко со спанаќ е вистински рај за гурманите!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ви предлагаме рецепт кој ќе ве освои со првиот залак.

Состојки:

  • 600 грама пилешки гради (филе)
  • 1 килограм спанаќ
  • 2 лажици смеса од зачини, вегета
  • 1 кромид
  • 1 лажица мелен црвен пипер
  • 3 моркови
  • масло
  • сол
  • мелен црн пипер

Подготовка:

Пилешките гради исечкајте ги на коцки или шницли, зачинете со сол и зачинете со мешавина од зачини, бибер и пржете во тава со загреано масло. Истурете 100 милилитри вода во тавата. Додадете ги морковите исечени на кругчиња. Главата кромид исечете ја на тенки парчиња и додадете ја во тавата.

- Advertisement -

Зачинете уште еднаш со смесата за зачини. Додадете мелен црвен пипер и налејте уште 100 милилитри вода. Керамичкиот сад наросете го со масло и ставете половина од претходно измиените листови спанаќ. Истурете половина од содржината на тавата во керамички сад .

Останатите листови спанаќ ставете ги, па во садот додајте ја преостанатата содржина од тавата. Покријте со капак и ставете во рерната. Печете 60 минути на 220 степени. Извадете ја тавата од рерна и со лажица извадете го јадењето во садовите за сервирање. По вкус, можете да додадете една лажица павлака или да послужите кисело млеко со порцијата.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!