НИКОГАШ НЕ ФРЛАЈТЕ БАЈАТ ЛЕБ: Само додадете го ова и ќе добиете ВКУСЕН ОБРОК!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку имате бајат леб и мелено месо, ова е одличен предлог за ручек или вечера!

Нема повеќе инспирација за ручек? Ако сакате нешто лесно и брзо, а неверојатно вкусно, тогаш мора да го пробате ова јадење со мелено месо. Не фрлајте бајат леб, бидејќи освен за пржена храна, можете да го искористите и за незаборавен ручек. Дополнителна предност е тоа што нема многу валкани садови.

Состојки:

  • 400 гр мелено месо
  • 1 кромид
  • 6 јајца
  • 250 мл млеко
  • 1 домат
  • 100 гр тврдо сирење
  • бајат леб
  • сол, бибер, ким

Подготовка:

Зачинете го меленото месо со сол, бибер, ким, мајчина душица и ситно исечканиот кромид. Истурете 100 мл млеко. Добро измешајте. Во тавата сипете малку масло, а на дното нанесете го меленото месо.

- Advertisement -

Обидете се да формирате круг месо, а потоа свртете да се готви од другата страна. Одозгора ставете парчиња леб. Посолете и побиберете ги јајцата и додадете 150 мл млеко, па изматете. Прелијте го лебот.

Покријте и печете 6 минути на тивок оган. Потоа повторно свртете и наредете ги парчињата домати, посипете со рендано сирење и повторно покријте. Оставете 3 минути на тивок оган.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!