НЕ СЕ ПЕЧЕ И ДОАЃА ОД СОНИШТАТА: Најкремаста ЧОКОЛАДНА ТОРТА од четири неодоливи состојки!

Вреди да се проба:

Се прави брзо и лесно, а вкусот е нереален ако сте chocolateубител на чоколадо. Крем-торта што не се пече само од неколку состојки, ќе исчезне од чинијата за еден момент. Уживајте во вкусот.

Состојки:

  • 250 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 400 гр чоколаден крем
  • 500 гр крем сирење

Подготовка:

Комбинирајте путер со една лажица чоколаден крем и стопете се на пареа. Смесата прелијте ја со мелените бисквити и комбинирајте. Оставете да се стегне во фрижидер.

- Advertisement -

Остатокот од чоколадниот крем измешајте го со сирењето и изматете. Оставете го филот да се излади во фрижидер.

Извадете ја смесата со бисквити, ставете ја во калап и израмнете ја. Ставете го филот и распоредете убаво.

Ставете ја тортата во фрижидер за убаво да се стегне филот и кората.

На здравје!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!