НЕ Е ТАЈНА ПОВЕЌЕ: Ова е рецепт за ОРИГИНАЛНИ ЌЕБАПИ!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Вистинските ќебапи се прават само од месо и зачини, не им се додаваат јајца, леб, гевреци и други додатоци.

Исто така, месото што ќе го изберете за ќебапи треба да биде малку мрсно, за да не биде премногу суво.

Состојки:

  • 400 гр говедско месо
  • 400 гр јагнешко месо
  • 200 гр свинско месо
  • 50 мл вода
  • лажичка сол
  • малку бибер
  • малку црвен пипер
  • 3 чешниња лук ситно сецкани
  • како гарнир: ситно исечен кромид

Подготовка:

Сварете лук, сол, црн пипер и црвен пипер во 50 мл вода. Кога ќе се олади смесата, додадете ја во месото, кое сте го исекле на мали коцки. Сето ова оставете го во фрижидер да стои преку ноќ. Потоа извадете го од фрижидерот и мелете го на мала мелница за месо. Ако немате машина, купете веќе мелено месо, прелијте ја со оваа мешавина на зачини и по неколку часа започнете да правите ќебапи.

- Advertisement -

Она што е клучно е добро да се измеша оваа мешавина, мешањето треба да трае од 20 минути до половина час. Потоа оставете го да стои така измешано уште 3,4 часа. Потоа додадете една лажичка сода бикарбона во месото и промешајте повторно. После тоа, ќебапите ќе бидат воздушни и меки.

Започнете да правите ќебапи. Месото можете да го ставите во шприц за правење ќебапи, и важно е да нема многу воздух во нив. Ако немате шприц, можете да исечете пластично шише и да го наполните со месо и да го притискате за да излезе од страната кај што е тапата, па ќе добиете сличен ефект како да се направени на машина.

Највкусни ќебапи се оние што се подготвуваат на јаглен, но ако ја немате таа вистинска скара, користете тава за скара. Важно е да се печат на умерена температура, ниту силна, ниту многу слаба и да се вртат постојано. На тој начин, ќе се печат внатре и од сите страни подеднакво. Ќебапите направени на овој начин ќе бидат одлични, и како гарнир, користете само главица кромид ситно исецкан.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!