НЕ ги фрлајте лушпата од банана и кромид: Рецепт за природен додаток на вашите цвеќиња!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Два природни начини да ги нахраните вашите растенија и да им дозволите да растат и да се развиваат подобро.

Кората од банана како органски додаток може да биде од големо значење за растот и развојот на растенијата. Кората од банана содржи фосфор, кој влијае на цвеќето на растението, додека калиумот им помага на растенијата да се развиваат и растат, а калциумот ги прави посилни.

Начин на подготовка:
Ситно исецкајте 4 кори од банана и ставете ги во пластично шише и истурете вода. Оставете да отстои 24 часа. Протресете го повремено кога минувате. По 24 часа, процедете ја водата. Ќе видите дека ја сменила бојата. Можете да ги наводнувате растенијата со таа вода еднаш неделно. Остатоците од бананата можете да ги расфрлате во градината така што ќе се распадне за неколку дена или можете да ги закопате покрај растението и на тој начин ќе ја збогатите почвата.

- Advertisement -

Лушпите од кромид содржат магнезиум, калциум, калиум, железо и бакар. Ставете лушпи од кромид од 4-5 кромида во теглата. Потоа истурете еден литар топла вода. Покријте и оставете го 24 часа. Потоа исцедете ја водата и со неа наводенете ги растенијата.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!