НЕШТО ПОМЕЃУ КОМПОТ И СЛАТКО – ГРОЗЈЕ ВО ТЕГЛА БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ: Здрав зимски компот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Така ќе имате свежо овошје и во зима, само одете до оставата, отворете ја слатката тегла и уживајте.

Домашното, непрскано овошје е основа за слатки зимски закуски, па затоа е секогаш подобро да го посетите пазарот отколку да купите овошје во продавниците. Затоа сме сигурни дека во вашата остава или подрум секогаш ќе има место за неколку тегли од ова слатко со божествен вкус и мирис.

- Advertisement -

Времето на најслаткото летно овошје е тука, пристигнува црно-бело, сочно и слатко грозје. Доколку сакате да го зачувате ова вкусно овошје за зимата, ова е вистинскиот рецепт за вас.

Состојки:

За една тегла од 720 мл

  • околу 450 гр грозје
  • 2 лажици шеќер
  • на врвот на една лажичка ванилин шеќер
  • 2 парчиња лимон
  • вода за повторно полнење на теглите

Подготовка:

Измијте го грозјето и исчистете го од стеблото. Во теглата ставете ги зрната грозје, исто така и парчињата лимон. Додадете шеќер и ванилин шеќер, истурете ладна вода да го покрие овошјето и цврсто затворете ги теглите со соодветен капак.

Ставете крпа на дното од тенџерето или тавата, наредете ги теглите, истурете вода да биде под капакот и варете вака од точката на вриење 10 – 15 минути. Извадете ја теглата од водата, избришете ја и затегнете го капакот уште малку.

Завиткајте во крпа, уште подобро и побезбедно ако ги превртите теглите наопаку за да излезе целиот воздух од нив. Оставете го целосно да се излади, па наредете го на полиците во оставата.

Пријатно!

Извор: serpica.net

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!