Незаменлив рецепт, неверојатно меко тесто: Пекарски кифлички!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Неверојатно меко тесто за кифлички.

Состојки:

  • 1 кг меко брашно
  • 600 мл вода
  • околу 100 мл масло
  • 2 лажици шеќер
  • 15 гр сув квасец
  • 2 лажици сол.

Солен прелив:

  • 6 лажици брашно
  • 2 лажички сол
  • 200 мл вода

Подготовка:

Измешајте шеќер и квасец во топла вода. Оставете десет минути. Ставете 1 кг брашно во сад за матење, а потоа додадете го нараснатиот квасец и скоро целото масло, оставете малку за подоцна. Од наведените состојки замесете меко тесто. Треба да биде меко но да не се лепи за вашите раце.

- Advertisement -

На крај, истурете го преостанатото масло, измешајте малку, па покријте го со фолија или и оставете го околу еден час во рерна на 30-40 степени за да нарасне убаво и да стане пуфкаво. После тоа време, измешајте го тестото со малку брашно и поделете го на 16 дела.

Обликувајте го секој дел во топка и ставете го на набрашнета површина. Кога ќе завршите со обликувањето на топчињата, нанесете малку масло на секое топче. Веднаш земете по една топка, малку истегнете ја со рацете лево и десно, а потоа со сукалка нагоре и надолу, за да добиете елипса.

Засукајте ја кифлата како што правите кифлички. Кифличките ги во плех за печење во кој сте ставиле хартија за печење. Ќе добиете два плеха со по 8 кифлички. Ставете ја првата тава во рерна на 30 – 40 степени и оставете ја 20 минути. Потоа ставете го другиот 10 минути. Вториот плех стои пократко бидејќи ќе стои надвор подолго додека чека да се пече првиот послужавник. По 10 минути, загрејте ја рерната на 200 степени.

Премачкајте ги кифлите во првата тава со малку масло. И ставете да се печат на 200 степени. ога ќе поруменат малку извадете ги и прелијте ги во цик-цак форма со солениот прелив кој го подготвивте, и вратете уште 5 минути да се допечат. Времето за печење е околу 20 минути. Направете го истото со другиот плех.

Солениот преливот го правите така што се меша вода, брашно и сол и смесата треба да е малку погуста од јогуртот.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...

ЈОГУРТИНА: Прекрасна торта направена од само пет наједноставни состојки

Јогуртот му дава неверојатна свежина, наместо јогурт можете да користите и крем сирење. Може да послужи и како сочна база за бисквити за колачи...

МЕДЕЊАЦИ : Едноставен рецепт за традиционални колачиња

Кога ќе посакате да на направите медењаци еве едноставен рецепт за овие вкусни и фини традиционални колачиња. Состојки: 500 гр брашно, 1 прашок за пециво, ...

ТОРТА СО ЧОКОЛАДА И КАФЕ: Само за љубителите на софистицирани слатки – вкус кој долго ќе се памети!

Кафето и чоколадната торта никогаш не треба да се одвојуваат. А кога кафето и чоколадото ќе се спојат во една торта – тогаш се...

БОЕМСКИ КОЦКИ, ЧИЈ ВКУС ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Домашна хит торта која ја менува и најдобрата торта!

Доколку барате совршено колаче, рецептот за боемски коцки е токму тоа што го барате. Состојки: Кора: 12 белки 12 лажици шеќер 2 лажички цимет 200 грама...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!