Неверојатен вкус на утринското кафе: Направете коцки мраз од нес кафе!

Вреди да се проба:

Ако сакате да го подобрите вкусот на вашето инстант кафе, тогаш овој мраз е идеален за вас.

Состојки:

  • 2 лажици инстант кафе
  • 2 лажици шеќер
  • 2 дл вода

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте ги состојките и истурете ги во плаичен сад со мраз и замрзнете ги.

При секое консумирање на кафе, додадете една од овие вкусни ледени коцки нес кафе. Вкусот е неверојатен.

Уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!